У кожного з нас, мабуть, бувають дні, коли нічого не хочеться робити, ніщо нас не радує, і просто опускаються руки… Як собі допомогти в такій ситуації? Звичайно, рецептів є багато, і для кожного він свій. Але є і перевірений спосіб, який допомагає всім: написання листів вдячності. Тут основне — почати їх писати…

Як писати листи вдячності? Як жити в потоці радості? Як дякувати життю за те, що вже маємо?

Я думаю, що кожна людина мріє собі про краще життя. Усі ми хочемо мати щасливу сім’ю, улюблену роботу, достатньо грошей, бути здоровими, успішними тощо. І досить часто в гонитві за щастям забуваємо про головне — дякувати за те, що вже маємо, що належить нам і входить у повсякденну норму нашого життя.

Першим і основним секретом щасливого життя є вміння дякувати за те, що ми маємо. Бо основний закон Всесвіту — це бути вдячним за все, що з нами відбувається, і за все, що ми маємо. І поки ми не навчимося цінувати подарунки й уроки життя, ми не отримаємо повною мірою, чого хочемо.

Легко дякувати, коли все добре, скажете ви. А от коли біда: матеріальні втрати, безробіття, погане здоров’я тощо, — як тоді бути вдячним? Так уже склалося, що людина більше розвивається тоді, коли у неї якісь проблеми у тому чи іншому аспекті її життя. «Як тривога, то до Бога», говорить народна мудрість. І це не просто так: ми маємо таку схильність — діяти і розвиватися тоді, коли нам некомфортно. Тому у будь-якій негативній ситуації слід задати собі питання: «Для чого мені це?», «Який урок я маю з цього почерпнути?», а не: «За що мені це?».

То ж за що дякувати?

Дякуйте Всесвіту, за те що ви зараз сприймаєте за належне:  життя, здоров’я, благополуччя близьких, роботу, дах над головою, їжу, хорошу погоду…

Щоранку прокидаючись, дякуйте Богу щонайменше за три справи, що відбуваються у вашому житті. І Всесвіт дасть вам можливість здійснити всі ваші бажання і пошле вам нову можливість дякувати.

Дякуйте за той мінімум, що є у вашому житті вже тепер, і життя обов’язково віддячить вам новими джерелами радості, благ і щастя.

Існує чудова техніка виражати свою вдячність — це писати листи вдячності.

Отже, пишемо листа вдячності:

Виберіть адресата. Ось ідеї кому і для чого ви можете написати такого листа:

  • Іменинникові. Уявляєте, привітати не звиклим побажання (бо зазвичай, іменинникам у день їхнього народження ми бажаємо те, що мріємо мати собі, а не те, чого хочуть вони). Тому, найкращим привітанням могли б бути слова вдячності про те, як ви цінуєте цю людину, та як і чому вам пощастило зустрітися, що вам дав цей зв’язок тощо.
  • Родичам (батьки, бабусі та дідусі, брати, сестри та інші.)
  • Коли ви напишете такі листи своїм близьким родичам, то завершите всі нез’ясовані ситуації з дитинства. Через такі листи ви з’єднуєтеся зі своїм родовим деревом. Примиряєтесь і звільняєтеся від старих образ. І тоді у вас вивільняється велика кількість енергії.
  • Вашому ворогові. Напишіть листа вдячності своєму найбільшому ворогу за те, якими сильними ви стали, мудрими, мужніми… завдяки його присутності у вашому житті. І відчуйте щастя і насолоду від своєї великодушності.
  • Обов’язково напишіть листа собі: собі маленькій, собі теперішній і собі в майбутньому. Використайте в листі до себе пестливі звернення, насолодіться вдячністю до себе коханої (-го). Подякуйте собі теперішній за те якою (-им) ви є, собі майбутній (-ньому) за те якою (-им) ви станете через три роки. Це особливо ефективно, коли ви стоїте на порозі нового проекту. Такий лист додасть вам внутрішньої мотивації на звершення цього проекту.
  • Своєму вчителю, наставнику, кумиру, директору.
  • Чоловікові (дружині), дітям. Це вкрай важливо, коли у вас є звичка бачити і звертати увагу лише на негативні сторони характеру ваших близьких. Лист вдячності допомагає змістити вектор на позитивні якості наших рідних і бачити в людях кращі їхні сторони.
  • Чоловікові (жінці), з яким (якою) розійшлися чи в процесі розриву. Це особливо ефективно, коли стосунки не відпускають і заважають спати вночі. Це прекрасний спосіб завершити стосунки на емоційному рівні та залишити у своїй пам’яті тільки світлі спогади.
  • Дякуйте Богу! За життя, дітей, друзів, батьків, моменти радості і щастя, які доводилось відчувати в житті.
  • Почніть свого листа зі слів: Дорогий_________! Любий____! Рідний___! (чи щось подібне).
  • Я дякую тобі (вам)… І продовжуйте листа словами, які линуть з глибини вашої душі. Включайте в текст більше почуттів, бажань і емоцій. Будьте щирими.
  • Завершення: Я бажаю тобі… люблю… Цілую! Або Прощай!Чи потрібно віддавати такого листа адресату?Не завжди це потрібно, особливо, коли не відчуваєте внутрішньої готовності вступати в контакт з людиною. Насправді більш важливим є те, що ви написали цього листа. А ось посилання на лист вдячності нашої учениці. Випрацюйте у собі звичку дякувати, і доля неодмінно подарує вам щастя і радість! Не вірите? А спробуйте! Просто зараз!

Мар’яна Бенц

+38 (067) 340 04 99

©2019 Центр практичної психології «Ладаниця»