Уважається, що ми самі створюємо так звані хвороби у нашому тілі. Тіло, як і все інше в нашому житті, — не що інше, як пряме відображення наших переконань. Наше тіло постійно говорить з нами — якби ми тільки знайшли час послухати… Кожна клітина тіла реагує на кожну нашу думку й кожне слово.

Тривалий спосіб мислення та висловлювання визначають поведінку тіла.

Тіло людини може «розповісти» нам про наші проблеми і характер набагато швидше і більше, ніж це зробить людина сама.

Тіло пам’ятає все: у ньому відображаються всі наші почуття, переживання, важливі події, негативний життєвий досвід, причому з самого моменту появи тіла, коли про свідомість і свідому пам’ять ще не йде й мова… Відтак, через тіло можна працювати з емоціями, сферою відносин, самоприйняттям тощо.

Пересічна людина в нашій культурі має величезні потенційні можливості, але живе і діє, не реалізуючи їх повністю, бо, як правило, ототожнює себе лише з одним із аспектів свого буття. Це призводить до несправжнього, нездорового способу життя, до емоційних і психосоматичних розладів. Внутрішні конфлікти, пригнічені емоції та бажання відображаються в м’язових затисках або м’язовому панцирі людини. Блоки в нашому тілі  спотворюють психічне і фізичне функціонування людини.

Ми швидше за все не усвідомлюємо багато прихованих м’язових напружень свого тіла. Деякі напруження нам дозволяють не впасти, інші ж надають певний вираз обличчя, забезпечують позу, поставу та навіть емоційний стан.

Більшість захворювань зумовлені хронічними м’язовими напруженнями.

У нашу психіку вбудовані дві базові структури — Аніма й Анімус. Анімус — воля, здатність структурувати, логічне та раціональне мислення. На рівні тіла має проекцію в правій частині тіла й у лівій півкулі головного мозку. Має зв’язок з батьком. Тут вбудовані всі програми, що передаються з покоління до покоління по чоловічій лінії. Аніма — здатність до творчості, до чуттєвості, інтуїція. Ліва частина тіла і права півкуля головного мозку. Ліва частина — мама.

Спина символізує підтримку. Проблеми з спиною свідчать про те, що людина не відчуває підтримки з боку близьких і рідних їй людей. А насправді це підтримка всесвіту і самого життя.

Верхня частина спини — недостатньо емоційної підтримки («чоловік, коханий не підтримує мене»), а також щось незроблене і нереалізоване.

Горло — невисловлені емоції.

Грижі міжхребцевих дисків говорять про те, що надто багато волі в житті. Ядро — аніма. Хребець – анімус. Коли людині дуже важливо бути успішною, страждає хребет. Тобто коли порушується баланс між активністю і пасивністю. Надмірний прояв волі не дозволяє бути собою.

Блок у плечах — людина несе «ношу» зазвичай чужих (нав’язаних суспільством) проблем. Припідняті плечі в людини означають, що вона ховається від світу.

Середня частина спини — почуття вини. Крім того, біль з’являється тоді, коли у вас склалося враження, що вас хтось зрадив ( удар в спину).

Проблеми з нижньою частиною спини (поясниця) говорить про те, що ви хвилюєтесь через гроші. Або про те, що у вас проблемна ситуація з грошима.

Блоки в органах малого тазу — проблема з прийняттям своєї сексуальності.

Проблема з щитовидною залозою — творчість.

Яєчники — людина не виражає своїх творчих можливостей у житті.

Легені — проблеми виникають через небажання людини проживати своє життя повною мірою чи через те, що вона вважає, що у неї немає права жити повною мірою. Легені — здатність давати і брати життя.

Бронхи – контакт – конфлікт з близькими чи друзями.

Проблеми з грудьми у жінок — вони буквально душать своєю увагою іншу людину.

Серце символізує любов, а кров — радість. Коли людина в житті не відчуває любові й радості, це призводить до анемії, склерозу судин, серцевих нападів…

Шлунок — здатність переварювати нові ідеї і ситуації.

Виразка шлунку — людина боїться, що вона недостатньо хороша. Тобто людина не може переварити те, якою вона є насправді.

Каміння — гіркі думки, негативне мислення, а також гордість, яка не дозволяє людині позбавитися цих думок.

Ноги — страх пересуватися вперед по житті чи небажання рухатися у визначеному напрямку. Небажання діяти.

Повні стегна, жир на стегнах — дитячі образи.

Варикозне розширення вен — це дім чи робота, які ви буквально ненавидите.

Ревматизм виникає у людини, що критикує себе й інших.

Астма виникає, якщо у людини надмірно виражена совість. Тоді вона вважає, що вона навіть дихати не має права.

Надмірна вага — потреба в захисті, образи на маму.

Кисті рук — проблеми соціального характеру. Права рука — проблеми зі здатністю віддавати, ліва — приймати.

Тож прислухаймося до свого тіла і робімо висновки. Також, любімо своє тіло ще більше, і воно буде нам вдячне!

Мар’яна Бенц

+38 (067) 340 04 99

©2019 Центр практичної психології «Ладаниця»