Любов… найважливіше слово в житті людини, “рушійна сила”. Цим словом рясніють тисячі книжок, журналів, фільмів, пісень.

Психологи запевняють, що потреба відчувати, що нас люблять, є основною емоційною потребою людини. Заради любові ми готові на все!

Як наповнити свій “резервуар любові”, як створити позитивний клімат у сім’ї? Ці питання виникають чи не у всіх подружніх пар. Чи зможе цей “резервуар” стати засобом, який допоможе шлюбові “запрацювати”? Цю тему дуже добре розкрив Гері Чепмен у своїй книжці “5 мов любові для подружніх пар”.

Отож, перша мова любові — це слова підтримки.

Марк Твен сказав: “На гарному компліменті я можу прожити 2 місяці”. Дуже важливо регулярно говорити один одному компліменти і слова підтримки. Коли ми чуємо ці слова, то набагато більше схильні відповідати взаємністю. Погодьтесь, компліменти і слова-заохочення дієвіші за прискіпливі словаJ.

Хорошою порадою тут буде скласти список позитивних справ, які виконує ваш чоловік (чи дружина) і почати хвалити один одного за певну позитивну рису. Але робити це щиро і з любов’ю. Дуже важливо говорити всі ці приємні слова в присутності дітей, сказати дітям, яким прекрасним є їхній батько.

Другою мовою любові є якісний час.

Ця мова любові говорить нам про те, що потрібно приділяти вам свою неподільну увагу, дивлячись в очі і тримаючи один одного за руку.  Дуже добре разом робити домашні справи: прибирати, поратись на кухні, просто прогулятись удвох, повечеряти разом чи сходити в театр. Неважливо, що ви робитимете, а важливо якісно проводити час разом.

Якісне спілкування є дуже важливим у сім’ї і дуже важливо вміти вислухати людину, поспівчувати і дати пораду тільки тоді, коли її попросять. Основне навчитися слухати. Це мабуть найважче, бо говорити ми вміємо всі.

Третьою мовою любові є отримування подарунків.

Інвестувати в любов до дружини чи чоловіка — це те саме, що інвестувати в престижні акції. Фізична присутність у час кризи є найбільшим дарунком, якщо першою мовою любові вашого партнера є отримування подарунків.

Даруйте один одному подарунки — це прояв уваги і спонтанності!

Четвертою мовою любові є вчинки служіння.

Тут ми повинні навчитися просити, а не вимагати. Допомога по дому, господарству, з дітьми, у приготуванні вечері, прибиранні квартири, чи дрібний ремонт… список можете продовжити самі. Якщо саме це є вашою мовою любові, то скажіть про це своєму чоловікові чи дружині. Або  якщо справді ви ніяк не можете допомогти, то найміть для цього когось, щоб це зробили за вас.

В основному вчинки служіння є мовою любові жінок. Тому любі чоловіки, допомагайте своїм коханим дружинам!

І п’ятою мовою любові є фізичні доторки.

Давно відомо, що фізичний доторк є способом вираження емоційної любові. Тримання за руки, поцілунки, обійми й сексуальні стосунки — це способи виразити емоційну любов до вашого партнера. Тут треба наголосити, що ляпас по обличчю є згубним, ба навіть руйнівним для людини, чиєю першою мовою любові є фізичний доторк. Особливо це стосується дітей.

Як же визначити, якою саме є ваша перша мова любові?

3 способи визначення вашої мови любові:

  1. Якщо ваш партнер робить чи не робить те, що найбільше вас вражає. Протилежне до того, що найбільше вам не до вподоби, і є вашою першою мовою любові. Наприклад: якщо ваш партнер постійно зайнятий і вас це сильно дратує, бо хочете разом з ним погуляти чи просто подивитись фільм, то вашою першою мовою любові є якісний час.
  2. Те, що ви найчастіше просите у свого партнера, і є вашою першою мовою любові! Наприклад: якщо ви дуже втомлюєтесь через хатню роботу і вже погуляти з дітьми у вас немає сил, тому просите чоловіка з ними погуляти, то вашою першою мовою любові є вчинки служіння.
  3. У який спосіб ви найчастіше виражаєте любов до свого партнера, це і є ваша перша мова любові. Наприклад: якщо ви досить часто цілуєте чи обнімаєте свого партнера, то ваша перша мова любові — фізичні доторки.

Отож, якщо ви визначили свою мову любові, то поділіться своїми думками зі своїм обранцем. Запитайте його: що я можу зробити для тебе, щоб наповнити твій “резервуар любові”? Переведіть це у гру: 3 рази в тиждень, 21 день говоріть один одному ці слова. Результат перевершить ваші очікування, говорю це  зі свого досвіду! Або можете сказати: я думала про нас і вирішила, що хочу стати кращою дружиною для тебе. Якщо маєш якісь пропозиції, то я вислухаю тебе. Від такого питання ваш чоловік як мінімум буде приємно здивованим… І ще, хочу наголосити: якщо ви щось просите свого чоловіка, то просіть щось конкретне, наприклад: сходімо у вівторок у кіно разом, або купи мені, будь ласка, нове плаття!

Ось такі роздуми з’явилися після прочитання книжки “5 мов любові у подружжі” Генрі Чепмена. Рекомендую всім до читання.

Оленка Плесак

+38 (067) 340 04 99

©2019 Центр практичної психології «Ладаниця»