Людина наділена великою силою, найбільшою з усіх живих істот, що населяють нашу планету Земля. Знаходиться ця сила в слові. Пам’ятаєте в Біблії “Спочатку було слово…”. В звичайних, щоденних словах, які ми мовимо і закладена велика сила. Те, що ми говоримо, те й отримуємо. Тільки проявляється це не відразу. Може пройти день, може рік, а може і десятки років від часу, коли ваше слово проросте і дасть плоди. Ці плоди можуть бути як солодкими, так і дуже гіркими. Все залежить від сказаних нами слів, і почутих слів у нашу адресу.
Такі учені як Масару Емото (Японія), Петро Гаряєв і Генадій Чеурін багато років свого життя віддали дослідженням на тему сили слова, на стан та структуру ДНК людини.


Найчастіше вживані метафори людей, відображають їх захворювання. Ось деякі з них:

«Звалив на свої плечі», «несу свій хрест», «проблеми, які сидять на шиї», «ноги як колоди», «стоїть мов укопаний», «дупа в милі», «руки викручує» – захворювання опорно-рухового апарату.

Займатися самоїдством (будь якими репліками в різноманітних ситуаціях): «Як я так міг/могла!»; «Але ж я дурепа/дурень!»;  уїдливість, щось (чи когось) не переварювати, сита по горло, тошнить від тебе, метелики в животі – захворювання шлунка.

«Впісятись від страху/сміху», «хоче аж пісяє кипятком» – хвороби видільних систем (урологічні захворювання).

Луснути від гніву, чхати на когось, ти мене душиш, дихати мені не даєш – захворювання дихальних шляхів, в т.ч. бронхіальна астма.

«Кров мені п’єш», «Витискаєш всі соки з мене» – захворювання крові.

«Взяти близько до серця», «серце розривається від жалості/болю/образи», «удар/ніж в саме серце», «серце кров’ю обливається», «камінь на серці» – хвороби серця.

«Він і не чухається», «не хотів би опинитися у його шкурі», «влізти в чужу шкіру», «ти такий тонкошкірий!», «свербить то зробити», «втратити лице»  – захворювання шкіри, в т.ч. алергія.

«Сушити голову», «голову на відріз даю», «головою об стіну бийся!», « ти для мене суцільний головний біль», «із розому зійти», «в голові не поміщається», «сіли на голову», «голова пухне», «волосся рве на голові», «таракани в голові» «не морочте мені голову» – захворювання голови.

Випускати пару, увірвався терпець, піддавати жару – гіпертонія.

«Ти такий ядовитий!», «мені гірко», « він жовчна людина», «щоб життя медом не здавалося», «ніякої радості», «в печінках сидить» – захворювання печінки і жовчного міхура, а також ожиріння.

«Очі б не бачили», «страшно дивитися», «світ не милий», «замилити очі», «очі на лоба вилізли» – захворювання очей.

«Не хочу цього чути», «не говори/ замовкни/ заткнися», «вуха в трубочку скрутилися», «лапшу на вуха вішає» – захворювання вух.

По відношенню до часу: я не встигаю, у мене не має часу…. і т.д. Люди які часто вживають подібні фрази часто запізнюються. Їм дійсно бракує часу в житті на головні справи, не вміють розставляти пріоритетів.

По відношенню до грошей: «У мене немає грошей». Вживаючи таку фразу часто людина сама себе прирікає на фінансову скруту.

По відношенню до партнерів,  дітей: «ти дурний», «баране ти!», «не будеш вчитися, будеш бикам хвости крутити» програмування на неуспіх.

Фраза, яку найчастіше вживає багато людей «Нічого собі!» обмежує людей у можливостях, достатку, програмує на невдачі.
Немає ніякої різниці в тому, до кого (чи чого) застосовуються ці та подібні слова та вирази. Сам факт їх присутності в активній мові закладає, а потім підтримує програму хвороби чи невдач.

Всі слова – це сильний інструмент у нашому житті, пам’ятаймо про це. Думаймо перш ніж сказати. Не даремно є приказка:”Слово не горобець, вилетить – не піймаєш”!

Мар’яна Бенц

+38 (067) 340 04 99

©2019 Центр практичної психології «Ладаниця»