Щоночі я вмираю, коли лягаю спати. Наступного ранку я знову народжуюсь! Махатма Ганді
Один успішний чоловік сів у ліжку, бо відчув сильну біль в голові. Йому здалося, що в голові вибухнула бомба. Він увесь спітнів і не розумів, що сталось. Була ніч. Він намагався заснути, але не міг. Це повторювалось знову і знову. Снодійне вже не допомагало, стан погіршувався. Згодом він дізнався, що це звичайні психічні атаки. Він розумів, яку ціну платить за свій успіх. Постійні зустрічі, безкінечні подорожі, вирішення справ тощо, і на сон в середньому залишалось 4–6 год.
Згодом робота стала прямою загрозою здоров’ю і працездатності. Панічні атаки почастішали, двічі потрапляв до реанімації. Щоразу обіцяв собі наступного тижня зменшити обороти й відпочити. Але нічого не виходило. Усе таки довелося взяти двомісячну відпустку. Він спав по 14 год на добу, а решту часу відпочивав. Сил не було ні на що. Стан не покращувався, тому прийняв рішення звільнитися. Це рішення далось нелегко. Але тільки зараз почалось нове життя. Зміна місця проживання в кращому кліматі, зміна харчування, визначення пріоритетів у житті, зміна стилю життя. Повне перезавантаження!
І тільки після двох з половиною років він відчув силу знову заявити про себе. Але вже зовсім іншою людиною, людиною, яка знає ціну своїм життєвим урокам і знає, як захистити свій головний актив — себе!
Якщо ми недостатньо вкладаємо в самих себе, то наш мозок, тіло, наш дух будуть в небезпеці.
Найбільш поширений метод, яким люди, особливо амбітні й успішні, піддають небезпеці свій актив, — це нестача сну. Нам необхідно відпочивати, живити себе, заправляти «паливом», навчитись стратегічно ставитися до себе як до нашого бізнесу.
Якщо ви думаєте, що настільки круті, що можете зробити все, що завгодно, то виконайте просте завдання. Якщо хочете зробити щось складне, попробуйте відмовитись від якоїсь можливості й поспати! Так-так, поспати! Це вдасться не кожному.
Сам Білл Клінтон казав, що всі його помилки в житті він зробив у результаті порушення сну. У середньому рекомендують спати 8 год.
А як на рахунок вас? Згадайте, будь ласка, попередній тиждень і скажіть, чи спали ви менше 7 год кілька ночей підряд, чи думали ви, що вам достатньо й 5 годин? Можливо, ви так привикли до втоми, що вже й забули, як це бути відпочилими!
Сон — це пріоритетне завдання кожної людини, бо він стимулює творчість, дозволяє результативніше використовувати мозок і взагалі бути ефективнішим.
Учені провели цікаві дослідження і дійшли висновку, що дефіцит сну прирівнюється до вживання алкоголю. Тобто, коли людина добу не спала, чи тиждень спала по 4–5 годин, то ефективність її роботи прирівнюється до ефективності п’яної людини! Також учені підтвердили , що навіть короткотривалий сон підвищує продуктивність. В офісі Google, є знамениті спальні капсули, де працівники можуть поспати 30 хв у робочий час.
Колись, у 80-ті роки, перерва на обід була для невдах, а сон — для слабаків. Тепер сон став неодмінним супутником свідомості керівників, бізнесменів.
Хочемо ми це визнавати чи не хочемо, але сон покращує здатність досліджувати та знаходити взаємозв’язки, допомагає робити менше, але краще!
За матеріалами книги Грега МакКеона “Ессенціалізм. Шлях до простоти”
Оленка Плесак