«Ви перетинаєте весь світ у пошуках щастя, а воно завжди поруч, на відстані витягнутої руки від коханої людини» Горацій

Щастя — один із великих дарів життя, який доступний кожному. Щастя не знаходять — його творять.

Пропоную вам розглянути 10 секретів щастя Адама Джексона, які доступні кожній людині. Потрібно лише докласти трішки зусиль. Отже:

Секрет №1 — Сила стосунків.

Людина щаслива настільки, наскільки налаштований її розум до щастя. Ми самі обираємо, бути нам щасливими чи ні. Якщо шукаєте негатив, то й знайдете його, але водночас упустите позитив. Замість того, щоб зосереджуватися на тому, що ми маємо, ми зосереджуємось на тому, чого в нас немає, і таким чином робимо себе нещасними. А ще, замість того, щоб говорити: «Чому це зі мною сталося?», краще сказати: «Яку користь я можу взяти з цього досвіду?».

Створення щасливого ставлення до життя можна звести до одного слова — вдячність. Спробуйте щодня задавати собі питання: «За що я можу бути вдячною сьогодні?». І кожна з нас знайде, за що сьогодні подякувати.

Ні для кого не таємниця, що нещасними чи щасливими нас роблять наші думки. Скеровуючи свої думки, ми керуємо своїм щастям!

Секрет №2 — Сила тіла.

Коли ми приводимо своє тіло в рух, то змінюємо свій емоційний стан. Учені дослідили, що фізичні навантаження змушують мозок виділяти відповідні хімічні речовини й гормони — ендорфіни. Це природні стимулятори, які викликають у людини відчуття задоволення чи піднесення. Також на наш внутрішній настрій впливають осанка, посмішка, глибоке дихання, їжа. А ще наш стан залежить від освітлення, тому потрібно частіше виходити гуляти й використовувати лампи денного світла.

Секрет № 3 — Сила миті.

«Єдине місце, де треба жити — тут, єдиний час, у якому треба жити — тепер». Щастя не можна знайти в роках, місяцях чи тижнях — воно існує тільки в митях. Спогади минулого чи тривога про майбутнє позбавляють нас теперішнього — «тут і тепер». Але це єдине, що у нас є!

Французький філософ Монтень писав: «Усе моє життя наповнене нещастями, більша частина яких так ніколи і не настала». Саме в цьому полягає одна з причин того, що для багатьох людей «сьогодні» є те завтра, про яке вони тривожились учора.

Секрет № 4 — Сила уявлень про себе.

Людина є те, що вона про себе думає. Старою людину робить не вік, а розум.

Найбільшу помилку, яку людина робить в житті, полягає в тому, що вона формує власний образ на основі думки інших. Багато людей плутають поведінку людини з самою людиною. Існує велика різниця між словами «Ти погана дівчинка» і «Як недобре проливати чай на скатертину». Відчуваєте різницю?

Щоб покращити уявлення про себе, потрібно шукати в собі те, що нам подобається. Достатньо усвідомлено задати собі такі питання: «Що мені подобається в собі?», «Що мені добре вдається?», «Які мої сильні сторони?».

Найкраще, що людина може досягнути в житті — це пізнати саму себе, і тільки тоді вона стає вільною від обмежень і правил, які хотіли би нав’язати інші.

Секрет № 5 — Сила цілі.

Цілі надають нашому життю сенсу і змісту. Безцільне життя швидше призводить до процесу старіння і смерті, люди просто пливуть по життю, не маючи чіткого напрямку. Маючи ціль, ми знаємо, куди рухаємось. Ціль скеровує розум на отримання задоволення, а її відсутність зосереджує його на уникненні страждання.

Цілі роблять складні періоди в житті легшими, а хороші — приємнішими. Тому цілі продовжують життя людини!

Секрет № 6 — Сила гумору.

Уміння сміятися часто означає половину перемоги. Пошук смішного моменту повністю змінює ставлення до ситуації, що склалася.

Більше посміхайтеся! Це полегшує життя і робить його яскравішим.

Проблема більшості людей полягає в тому, що вони надто серйозно ставляться до життя. У кожній неприємній ситуації притайте себе: «Що смішного у цій ситуації?»

Формула антистресу:

  1. Не хвилюйтеся через дрібниці.
  2. Пам’ятайте: велика частина життя складається з дрібниць!

Секрет № 7 — Сила прощення.

Уміння прощати звільнює людину від ненависті, і в ній з’являється місце для любові. Усі релігії світу говорять про силу прощення. Як можна чекати, що Бог простить нас, якщо ми самі не вміємо прощати?

Найскладніше пробачити собі!

Молитва індійців сіу:

О, Великий Дух, відгороди мене від осудження та звинувачення людини, поки я не проходив у його мокасинах два тижні.

Ця молитва актуальна для всіх.

Секрет №8 — Сила дарування.

Дивною здається думка про те, що того, до чого ми прагнемо — щастя — легше всього досягнути, даючи його іншим. Щастя подібне до бумерангу — що частіше кидаєш, то частіше отримуєш назад.

Насправді ми щодня можемо творити своє щастя, шукаючи способи дарувати їх іншим.

Секрет №9 — Сила взаємовідносин.

Без взаємовідносин з людьми життя пусте. Дуже складно веселитися на вечірці, коли ти один, чи не так?

Люди — істоти соціальні. У нас є потреба говорити, спілкуватися, відчувати, що ми потрібні, що нам раді. Щастя виникає перш за все з наших взаємовідносин з собою, рідними, друзями. Хіба отримували б ми задоволення, якби все робили наодинці?

Стосунки з іншими людьми збагачують наше життя. Коли ми ділимося радістю, то подвоюємо її, але якщо ділимось проблемою, то зменшуємо її наполовину. Тому варто навчитися приймати своїх друзів такими, якими вони є, і зосереджуватися на їхніх достоїнствах і позитивних якостях. А ще варто бути готовим прощати їх, адже ми теж хочемо, щоб нас приймали і прощали.

Секрет №10 — Сила віри.

Усім нам потрібно у щось вірити — не тільки для щастя, а просто для того, щоб жити!

Віра є тим каменем, на якому будують довготривале щастя, вона допомагає подолати біди і забезпечує усіх нещасних надією і мужністю.

Психологічні дослідження показали, що люди з сильною релігійною вірою рідше страждають від депресій і легше справляються з трагічними втратами.

Віра — це те, що ми повинні знайти самі в собі. Віра викликає довіру до людей, заспокоює розум і звільняє душу від сумнівів і тривоги.

Ось таких 10 секретів щастя розкрив для нас Адам Джексон. І як завжди, вибір за нами, використовувати їх, чи ні. Якщо бодай один із секретів ви застосуєте і станете щасливішим, то стаття написана не даремно:).

Можливо, у вас є свої секрети щастя, якими ви можете поділитися? Буду вам дуже вдячна!

Особисто я постійно використовую 3 секрети щастя, а ще декілька — періодично: сила тіла, сила прощення і сила віри є в моєму щоденному раціоні. І це допомагає мені жити радісніше і щасливіше. Чого і вам бажаю!

Оленка Плесак

+38 (067) 340 04 99

©2019 Центр практичної психології «Ладаниця»