Тілесно-орієнтована терапія, що це?

Тілесно-орієнтована терапія.

Тіло — храм душі нашої. Те, як ми рухаємося, наша постава, звички видають наші життєві підсвідомі стратегії. Усі наші звички живуть у тілі. Чи задумувалися ви коли-небудь про свої тілесні звички, чи досліджували ви їх? Чи усвідомлюєте, які тілесні звички заважають вам покращити якість свого життя? Саме усвідомленням себе через тіло займається напрямок тілесно-орієнтованої терапії.
Великий вклад у те, щоб навести місток між тілесним і психічним, здійснив Вільгельм Райх — психоаналітик, учень Фрейда й засновник тілесно-орієнтованої терапії.
Особливість тілесно-орієнтованої терапії полягає в холістичному підході до людини, де особистість розглядається як єдине ціле: людина = тіло + душа (емоції) + дух (інформація, розум).
Тіло людини може вказати нам на її проблеми і характер значно швидше і більше ніж сама людина, адже воно пам’ятає все: у ньому закарбовуються всі наші почуття, переживання, важливі події, негативний життєвий досвід, при чому з моменту зачаття — так званого перинатального періоду, коли про свідомість і свідому пам’ять не йшлося. Таким чином через тіло можна працювати з емоціями, відносинами, самосприйняттям, внутрішніми конфліктами.

Тілесно-орієнтована терапія. Ладаниця

Перевагою тілесно-орієнтованої терапії є те, що вона дозволяє оминати супротиви клієнта і дуже бережливо підходити до внутрішніх переживань. А найголовніше, психологія тіла — це найкоротший шлях до позасвідомого, а значить і до джерела проблем. Разом з тим робота з тілом направлена на вирішення не тільки психологічних проблем, але і на загальне оздоровлення організму. Саме на стику таких двох областей як наука про тіло і психоаналіз і виникла тілесно-орієнтована психотерапія як окремий напрямок.
Подавлені емоції і бажання, внутрішні конфлікти створюють так звані м’язові блоки чи м’язовий панцир. Ідею м’язового панцира запропонував В. Райх і запропонував розглядати це як застої енергії в тілі і перенапруження м’язів.
«Емоційні застої» у тілі спотворюють психічне і фізичне функціонування людини. Якщо вона досягає критичної точки, коли старий спосіб взаємодії з людьми навколо стає нестерпним, у такі моменти виникає зрив, який супроводжується фізичним захворюванням чи психічними зривами. У цей спосіб організм намагається звільнитися від напруження, що нашаровувалось роками (від старого способу існування), і полегшити свою життєдіяльність. Такі зриви стимулюють людину до пошуку власної ідентичності, до змін, до розширення внутрішньої парадигми.
Вправи і техніки, які використовуються в тілесно-орієнтованій терапії, допомагають знайти зв’язок між переконаннями, емоціями і відчуттями.
Також, тілесно-орієнтована терапія направлена на:
• Усвідомлення блоків — так званих невідреагованих негативних емоцій: гнів, роздратування, образа, страх. Коли в тілі тривалий час накопичуються такі емоції, сковується рухливість, порушується постава, з’являються больові відчуття і хворобливі стани.
• Активування творчого потенціалу, підвищення сексуальності, чутливості і пробудження інтуїції.
• Вправи тілесно-орієнтованої терапії допомагають тілу безпечно розблоковувати подавлені емоції та позбуватися стресу без шкоди ближнім і собі.
• За допомогою вправ можна навчитися формувати нові сценарії поведінки, які даватимуть можливість не потрапляти у стресові ситуації.
• Оздоровлення фізичного тіла, центральної-нервової системи, серцево-судинної системи, покращення опорно-рухового апарату та гнучкості хребта.

Якщо ви бажаєте усі ці поради відразу втілити в життя, то запрошуємо вас на виїзний тренінг у Карпатах по тілесно-орієнтованій терапії, який відбудеться 15-17 червня.

Comments

comments

 

Вам також може сподобатись:

See all posts

Додавайтесь в друзі!