Секретний щоденник: «Історія твого життя!»

Для чого вести щоденник

У цій статті ви знайдете відповідь на питання про те, як правильно вести особистий(секретний) щоденник і для чого це потрібно?

Які асоціації у вас викликає слово «щоденник»? Я відразу згадую школу і те, як ми дітьми бігали за мамою, щоб вона підписалась у щоденнику. А ще, за часів мого дитинства, майже всі дівчатка-підлітки вели свій особистий секретний щоденник. Ми записували у ньому свої мрії, бажання й таємниці, які не наважувалися розповісти батькам.

Згодом, коли  я виросла, то знову повернулася до цієї звички, але трохи змінила спосіб ведення свого секретного щоденника.  Ця проста техніка суттєво допомогла мені та багатьом іншим людям, які користуються нею, покращити взаємовідносини з собою, краще пізнати себе та покращити якість свого життя. Але для того, щоб техніка його ведення дійсно допомогла вам покращити якість свого життя, ви маєте бути максимально чесними з собою!

Як ця техніка може допомогти нам у покращенні якості свого життя?

Наша свідомість схожа на сад. Там росте все, що завгодно. Більшість людей не займаються своїм садом, вони не досліджують його, не знають, що там росте. Зазвичай ми не звертаємо уваги на те, що відбувається в нашій свідомості. Але все, що в ній відбувається, створює ментальні записи, які через деякий час стають нашим майбутнім. Є формула творення всього у цьому світі, і звучить вона так: інформація з допомогою енергії формує матерію. Підтвердженням цього є фраза у Біблії: «Спочатку було слово…». Думка, слово — це інформація. Усі наші думки супроводжуються емоціями, а емоції — це потужне джерело енергії. У результаті формується матерія. Ви пам’ятаєте, про що думали вчора після обіду? А сьогодні вранці? Ні!))) Зазвичай я теж не пам’ятаю, але саме наші думки формують реальність, у якій ми живемо.

Якщо ми дійсно хочемо покращити якість свого життя, стерти страждання зі свого життя, підвищити стресостійкість, то нам потрібно навчитися слухати свою свідомість, ми повинні вивчити її, щоб потім трансформувати всі негативні думки: осуд, претензії, гнів, роздратування, страхи, сором, вину тощо. Вони заважають нам жити повним і насиченим життям, сковують нас у діях, не дають бути спонтанними і творчими.

Ведення щоденника — це той науковий інструмент, який нам у цьому допомагає. Наш особистий щоденник — це зворотній зв’язок, завдяки якому ми можемо усвідомити і сформулювати всі наші почуття, які зазвичай заховані глибоко всередині нас. У сучасному світі темп життя настільки швидкий, що зазвичай ми забуваємо дослухатися до своїх почуттів і емоцій. Ведення щоденника дасть вам глибше і реалістичніше уявлення про самого себе, допоможе зрозуміти, які якості вам потрібно в собі підсилити, а які послабити.

Як вести щоденник і які помилки найчастіше робить його автор?

Як правильно вести щоденник

Часто люди в своїх щоденниках пишуть щось на зразок: «я повинна сказати йому, щоб він почав збирати посуд зі столу після сніданку, опускав кришку унітазу після того, як сходить у туалет і не розкидав шкарпеток по квартирі, а клав їх у кошик для брудної білизни…» чи щось на зразок цього. Це називається вести щоденник іншої людини, а не свій. Це не наше завдання. Наше завдання — вести свій власний щоденник! Ми з легкістю вбачаємо недоліки наших близьких та інших людей і не хочемо бачити свої власні.

Ціль щоденника — побачити власні недоліки. Завдання щоденника — перевести увагу з інших на себе. Поки ми не бачимо себе і своїх емоцій та почуттів до різних життєвих ситуацій, ми не робимо ніяких зусиль в напрямку трансформації і викорінення з своєї свідомості гніву, осуду та інших негативних емоцій.

Якщо ви звернули увагу на те, що пишете в щоденнику лише те, що хочете сказати іншому, то це не зовсім вірний напрямок. Якщо хтось у вашому оточенні робить чи говорить щось, що виводить вас з рівноваги, то ми пишемо в першу чергу про свої емоції і переживання з того приводу. У цій ситуації слід побачити свій гнів, осуд, претензії, образу чи інші емоції, і записати це в своєму щоденнику. Виписування негативних емоцій дозволяє зменшити їхній градус. А це, погодьтеся, не тільки покращує наші комунікації з близькими (МИ МЕНШЕ СВАРИМОСЬ І ВИСУВАЄМО ПРЕТЕНЗІЇ), А ЩЕ ПРОДОВЖУЄ НАМ ЖИТТЯ — бо ми не тримаємо все в середині себе. Тобто, нам слід навчитися дивитись на свої емоції, а не на те, що відбулося. Саме тоді починає змінюватися фокус всередину нас самих.

Ми повинні навчитися дивитися і бачити свої власні реакції для того, щоб навчитися управляти ними. Бо, якщо ми не вміємо управляти своїми реакціями, тоді інші люди та ситуації управляють нами. Коли ми вчимося слухати себе, бачити себе — це дає можливість проживати своє власне життя так, як того хочемо ми, а не так, як нам диктують інші люди. Ми перестаємо турбуватися про те, що думають про нас інші люди.

Що ще варто записувати у свій щоденник? Обов’язково записуйте туди свої прагнення та цілі! Це дозволить переосмислити ваше життя, зрозуміти, у якому напрямку ви рухаєтесь. Чи рухаєтесь ви у своєму напрямку? Та взагалі, чи ви рухаєтесь?! Це хороший спосіб зрозуміти, де ви були, на якому рівні знаходитесь зараз і куди збираєтесь рухатися далі.

Це дуже корисна техніка, яка допомагає «причесати наш мозок»))). Цю техніку використовували ще за часів аристократії. Кожна пані та панночка, кожен джентльмен вів свій власний щоденник, де записувалися всі переживання. В аристократичні часи виходити в люди в поганому настрої було ознакою поганих манер. Для того, щоб приборкати свої почуття і емоції, привести до ладу думки, використовувалася техніка «ведення щоденника». Звісно, ця техніка була не для всіх: простолюдини не могли собі дозволити цієї техніки, оскільки чорнило і папір в ті часи були предметом розкоші. У наш час, на щастя, кулькова ручка і папір доступні кожному…

А ви ведете свій особистий щоденник?

Мар’яна Бенц

Comments

comments

 

Вам також може сподобатись:

See all posts

Додавайтесь в друзі!