Доросла Катря

Десь високо в горах, де чутно розмови гір і спів річок, жила дівчина неймовірної краси, на ймення Катерина. Але люди звали її Катрусею. Чи то тому, що вона виглядала, як дівчисько, чи то тому, що носила з собою Довгоносика, іграшка така, з лляних ниток. Вона любила говорити про небо і зорі з ним, лежачи на зеленій галявині.

Так як дівчина жила в горах і вже не одне її покоління розводило вівці, одним з її занять було випасання цих друзів з мелодійними дзвіночками на шиї. Щодня Катерина вставала до схід Сонця і першою зустрічала цього яскравого безмежного легеня і віталася з ним. Пізніше традиційно була ранішня йога і смачний здоровий сніданок. Протягом дня праця, допомога, якщо комусь потрібна, і проводжання Сонця додому.

От про працю кожного дня я хотіла б сказати трохи більше. Катруся була працьовитою, відповідальною і скрупульозною дівчиною у будь-якій роботі. Але Довгоносик, той самий, з лляних ниток, був завжди присутній під час праці дівчини. І, дивлячись на нього, чи то згадуючи дитинство, чи то уявляючи себе якоюсь тваринкою чи птахом, чи їй просто ставало нецікаво, дівчина змінювалася на очах. Вона залишала роботу і, шмигнувши в ліс чи на полонину, перетворювалася на дитину: стрибала, катулялася, наспівувала собі пісень, бурмотіла під ніс придумані вірші. Вдосталь набавившись, Катерина поверталася до праці. І навіть якщо робота не була закінчена до її ритуалу проводжання Сонця додому, то результат таки був після прощання з Сонцем.

І ось в черговий раз, коли Катерина закінчувала роботу після заходу Сонця, вона, втомлена, занурилася в теплу постіль. І сниться їй сон: сидить біля неї на ліжку маленька дівчинка і грається її Довгоносиком, так-так, тим самим, з лляних ниток. Придивившись ближче, Катерина вжахнулася – це була вона, 4-х річна дівчинка з темним волоссячком на голові, що вилося, і надутими щічками. Доросла Катруся питає: «Ти чого так щічки надула?» А Мала навіть не реагує, бурмочучи щось під ніс, звертаючись ніби до Довгоносика. «Ей, Мала, – повторює доросла ,– я ж Тебе люблю, лелію, оберігаю, дружу з Тобою, а Ти навіть привітатися не хочеш. Що трапилося?»

І дорослій Катрі здалося, що щічки Малої стали такими великими, як дві повітряні кулі, і якби піднести  до них якийсь гострий предмет, то за мить вони тріснули б. Катрі нічого не залишалося, як обійняти це Мале Мавпеня тісно-ніжно. Вона промовляла до Маленької ніжні слова, слова прощення і подяки, примирення і пояснення про важливість Малої в її житті. Вона довго «стукала» до серця і розуму Маленької дівчинки. Але Та пручалася, плакала, вередувала, тупцяла ніжками…і в одну мить вона ніби видихнула все повітря з тіла, як спущена повітряна кулька, і міцно обійняла своїми маленькими ручками дорослу Катрусю за плечі. Обіймаючи, вона промовляла, що любить Катрю, що віддає їй більшість на сьогоднішній день несправедливо зайнятого нею простору. І наостанок Мала попросила, щоб Та пам’ятала про Неї і піклувалася Нею. Вони домовилися не заважати одна одній, співпрацювати, любитись….І всьому цьому був свідок Довгоносик, так, той самий, з лляних ниток.

А зранку Катерину розбудили теплі промінчики Сонця, які заглядали у віконце, здивовано питаючи, чому вона Його не зустрічає. Ставши на рівні ноги, Вона побігла на ганок. Дівчина відчула великий приплив енергії і наповненості і водночас легкість, ніби пів- Говерли впало з її пліч. І все як завжди: ранішня йога, дзвінкі друзі на пасовиську, плідна робота біля хати, допомога рідним, проводжання Сонця додому…і тільки одне було не як завжди: Довгоносик, так-так, та сама іграшка з лляних ниток. Він лежав на тій самій постелі, де сьогодні, в надзвичайно зоряну ніч, відбулося примирення і прийняття двох милих Божих створінь: великої Катерини і маленької Катрусі.

Десь високо в горах, де чутно розмови гір і спів річок, жила щаслива дівчина неймовірної краси, на ймення Катерина. Вона була працьовита, відповідальна і скрупульозна у будь-якій роботі. По завершенню роботи вона найбільше любила лежати на галявині зі своїм коханим і говорити про небо, зорі, життя або й просто, обнявшись, помовчати.

 

Катерина Попадинець

Comments

comments

 

Вам також може сподобатись:

See all posts

Додавайтесь в друзі!