5 основних правил, як все встигати!

Мабуть, варто почати з гіркої правди: насправді, встигати все, просто неможливо. Як правило, той, хто хоче «все встигнути», тільки нервує сам і не дає життя іншим, а на ділі – завдання залишаються невиконаними. Але сьогодні ми пропонуємо вам п’ять правил, які можуть змінити ваш підхід до планування та організації свого часу.
1. Перестаньте відкладати на завтра те, що можна взагалі не робити. Ваша перша і основна задача – відмовитися від 80 % справ і залишити тільки найважливіші і фактично необхідні. Причому, саме відмовитися, а не відкласти на потім: відкладені справи тільки нагнітають обстановку і підвищують стрес. Коли ви заявляєте собі, що не будете робити те і те, то ви відчуваєте наснагу , свободу і прилив сили.
2 . Відмовтеся робити те, що за вас можуть зробити інші люди.
Звичайно ж, існують справи, які повинні бути виконані: складання звітів, вигул собаки, навіть покупка продуктів – все це повинно бути зроблено. Але необов’язково саме вами! Перестаньте робити все самостійно, делегуйте справи, які не вимагають вашої безпосередньої участі. Доручіть  паперову роботу підлеглим , практикуйте замовлення їжі з ресторану, замість того, щоб витрачати час на кухню, розподіліть свої обов’язки між іншими людьми. Залиште тільки те, що можете робити тільки ви, або те, що приносить вам корисний досвід і задоволення.
3. Робіть самі тільки те, що приносить корисні навички та досвід.
Бувають речі, які в принципі, можна б і передоручити комусь, але їх виконання може принести безцінний досвід, який стане в нагоді вам для досягнення успіху. Намагайтеся виконувати такі справи самі: витрачений час повернеться вам сторицею у вигляді корисних навичок і знань.
4. Приймаючи на себе одне нове зобов’язання, відмовтеся від одного старого.
Вирішуючи почати виконувати одну нову справу, ви повинні припинити виконувати одну стару. Час не гумовий, його неможливо збільшити і почати все встигати, просто вирішивши взяти на себе ще трохи справ. Уявіть, що ваш день – це портфель і для того, щоб покласти туди щось, доведеться щось вийняти.
5. Справи, які ви вирішили робити, потрібно робити на 100%.
Виділивши із загальної маси справ ту невелику кількість, яку ви вирішили робити самі, намагайтеся виконувати їх на всі 100%. Адже саме для цього ви звільнили свій час, щоб не тільки все встигати, але робити свою роботу набагато краще за інших.

Comments

comments

 

Вам також може сподобатись:

See all posts

Додавайтесь в друзі!